Задля безпеки створення облікового запису ми просимо Вас написати нам у Контакт.
+380 50 845 3180
 

 

Напевно Ви не раз стикалися з тим, що саджанці, придбані в садових центрах, повільно приживаються, погано розвиваються або зовсім гинуть, хоча Ви робите все, щоб цього не сталося. Чому це відбувається? Давайте розберемося.

Де садові центри беруть саджанці?

Вирощування саджанців на продаж - це ціла індустрія. І як в будь-якій справі, мета полягає в тому, щоб заробити більше грошей, вкладаючи при цьому якомога менше. В даний час в Росії виробництво саджанців розвинене поки слабо. На відміну від європейських країн, які виробляють саджанці у величезних кількостях і продають їх по всьому світу. М'який теплий клімат європейських країн дозволяє швидко вирощувати саджанці в комфортних умовах, чого не скажеш про Росію з її довгими морозними і сніжними зимами.

Тому в садових центрах представлені саджанці в основному з Голландії, Польщі та Бельгії. Саджанці купуються оптом за маленькі гроші і потім продаються Вам за великі гроші. Така реальність.

Температура повітря

Як вже говорилося вище, клімат в європейських країнах набагато м'якше і тепліше, ніж в Росії. І якщо вам в садовому центрі кажуть що європейський саджанець адаптований до умов клімату середньої смуги Росії, не вірте! Це не правда.

Адаптувати рослина для холодного клімату можна лише в одному випадку: якщо створити йому умови, подібні умовам тієї місцевості, де він буде потім рости. Але відразу виникають сумніви, що в європейських розплідниках саджанці підлягає витримують в морозильних камерах. Від цього саджанці стали б просто "золотими".

Тому "адаптовані" європейські саджанці - це всього лише рекламний хід. І як поведеться саджанець в нашому кліматі, замерзне він чи вимокне в першу ж зиму, ніхто Вам не скаже. Це справа випадку.

Грунт

Щоб заробити більше грошей на продажу саджанців, потрібно виростити їх якомога швидше. Тому грунт, в якому ростуть саджанці в горщиках, повинен бути дуже рихлим і вологоємним. Оскільки це забезпечує швидкий ріст коренів, гарне засвоєння корінням поживних речовин, і хороший повітрообмін. Головний компонент грунту для для вирощування саджанця в горщику - торф. Він, як правило складає до 95% від усього обсягу грунту. Деякі недобросовісні виробники додають в грунт мінеральну вату. До того ж самий пухкий торф - верхової, який має високі показники кислотності.

Що ж відбувається, коли Ви садите такий саджанець в землю в своєму саду?

Коріння саджанця продовжують розвиватися і стикаються з зовсім іншими умовами по вологоємності, повітрообміну і кислотності грунту. Це викликає у рослини стрес, і рослині потрібен час, щоб звикнути і адаптуватися до нових умов.

Засоби для прискорення зростання саджанця і поліпшення його зовнішнього вигляду

Для швидкого росту і красивого зовнішнього вигляду саджанця (товарного вигляду) в грунт, в якому вирощується саджанець виробники додають стимулятори росту і пролонговані добрива (добрива з тривалим терміном дії). Такі добрива виглядають як гранули коричневого і блакитного кольору. Напевно ви бачили ці гранули, якщо коли-небудь садили саджанець з садового центру в землю. Дані гранули мають оболонку (мембрану), а всередині оболонки міститься комплексне мінеральне добриво. Оболонка влаштована таким чином, щоб поживні речовини надходили в грунт поступово, протягом 3-4 місяців.

А тепер давайте уявимо, що Ви посадили саджанець у себе в саду, і термін дії добрива закінчився. Саджанець випробує такий же стрес, який відчуває людина, яка завжди харчувався в Макдональдсі, а потім його посадили на хліб і воду. Для рослини це просто шокова ситуація, після якої воно оговтається не скоро.

Ще одна "фішка" виробників саджанців - це додавання в грунт для саджанців ретардантов.

"Ретарданти - синтетичні речовини різної хімічної природи, які пригнічують ріст стебел і пагонів. Представляють собою одну з різновидів регуляторів росту. Основною метою застосування ретардантів є отримання рослин з сильним розгалуженням." (Вікіпедія)

Покупець бачить в садовому центрі акуратний гіллясте кущик, який так і притягує погляд. Але після посадки в землю на ділянці акуратний кущик перетворюється на щось, з стирчать в різні боки трьома гілками.

Підсумки

Купуючи саджанець європейського виробника в садовому центрі, завжди пам'ятайте, що це лотерея. У кращому випадку саджанець протягом декількох місяців, або навіть років, адаптується до нових умов, показуючи повільне зростання і непередбачуваний зовнішній вигляд. А в гіршому випадку саджанець просто загине. Попросіть у продавця інформацію про виробника саджанця, і, при наявності альтернативи, віддайте переваги вітчизняному виробнику. Так Ви хоча б уникнете адаптації саджанця до умов клімату. Чим ближче до Вас вирощений саджанець, тим краще.

* Стаття з сайту "Рослини для вашого саду" - gardenplants-kstovo.jimdo.com

- (ru) -

Наверняка Вы не раз сталкивались с тем, что саженцы, приобретенные в садовых центрах, медленно приживаются, плохо развиваются или вовсе гибнут, хотя Вы делаете все, чтобы этого не произошло. Почему это происходит? Давайте разберемся.

Где садовые центры берут саженцы?

Выращивание саженцев на продажу - это целая индустрия. И как в любом деле, цель состоит в том, чтобы заработать больше денег, вкладывая при этом как можно меньше. В настоящее время в России производство саженцев развито пока слабо. В отличии от европейских стран, которые производят саженцы в огромных количествах и продают их по всему миру. Мягкий теплый климат европейских стран позволяет быстро выращивать саженцы в комфортных условиях, чего не скажешь о России с ее долгими морозными и снежными зимами.

Поэтому в садовых центрах представлены саженцы в основном из Голландии, Польши и Бельгии. Саженцы приобретаются оптом за маленькие деньги и потом продаются Вам за большие деньги. Такова реальность.

Температура воздуха

Как уже говорилось выше, климат в европейских странах гораздо мягче и теплее, чем в России. И если вам в садовом центре говорят что европейский саженец адаптирован к условиям климата средней полосы России, НЕ ВЕРЬТЕ! Это неправда.

Адаптировать растение для холодного климата можно лишь в одном случае: если создать ему условия, подобные условиям той местности, где он будет потом расти. Но сразу возникают сомнения, что в европейских питомниках саженцы подолгу выдерживают в морозильных камерах. От этого саженцы стали бы просто "золотыми".

Поэтому "адаптированные" европейские саженцы - это всего лишь рекламный ход. И как поведет себя саженец в нашем климате, замерзнет он или вымокнет в первую же зиму, никто Вам не скажет. Это дело случая.

Грунт

Чтобы заработать больше денег на продаже саженцев, нужно вырастить их как можно быстрее. Поэтому грунт, в котором растут саженцы в горшках, должен быть очень рыхлым и влагоемким. Т.к. это обеспечивает быстрый рост корней, хорошее усваивание корнями питательных веществ, и хороший воздухообмен. Главный компонент грунта для для выращивания саженца в горшке - торф. Он, как правило составляет до 95% от всего объема грунта. Некоторые недобросовестные производители добавляют в грунт минеральную вату. К тому же самый рыхлый торф - верховой, который имеет высокие показатели кислотности.

Что же происходит, когда Вы сажаете такой саженец в землю в своем саду?

Корни саженца продолжают развиваться и сталкиваются с совсем другими условиями по влагоемкости, воздухообмену и кислотности грунта. Это вызывает у растения стресс, и растению нужно время, чтобы привыкнуть и адаптироваться к новым условиям.

Средства для ускорения роста саженца и улучшения его внешнего вида

Для быстрого роста и красивого внешнего вида саженца (товарного вида) в грунт, в котором выращивается саженец производители добавляют стимуляторы роста и пролонгированные удобрения (удобрения с длительным сроком действия). Такие удобрения выглядят как гранулы коричневого и голубого цвета. Наверняка вы видели эти гранулы, если когда-нибудь сажали саженец из садового центра в землю. Данные гранулы имеют оболочку (мембрану), а внутри оболочки содержится комплексное минеральное удобрение. Оболочка устроена таким образом, чтобы питательные вещества поступали в грунт постепенно, в течение 3-4 месяцев.

А теперь давайте представим, что Вы посадили саженец у себя в саду, и срок действия удобрения закончился. Саженец испытает такой же стресс, какой испытывает человек, который всегда питался в Макдональдсе, а потом его посадили на хлеб и воду. Для растения это просто шоковая ситуация, после которой оно оправится не скоро.

Еще одна "фишка" производителей саженцев - это добавление в грунт для саженцев ретардантов.

"Ретарданты — синтетические вещества разной химической природы, которые подавляют рост стеблей и побегов. Представляют собой одну из разновидностей регуляторов роста. Основной целью применения ретардантов является получение растений с сильным ветвлением." (Википедия)

Покупатель видит в садовом центре аккуратный ветвистый кустик, который так и притягивает взгляд. Но после посадки в землю на участке аккуратный кустик превращается в нечто, с торчащими в разные стороны тремя ветками.

Итоги

Покупая саженец европейского производителя в садовом центре, всегда помните, что это лотерея. В лучшем случае саженец в течение нескольких месяцев, или даже лет, адаптируется к новым условиям, показывая медленный рост и непредсказуемый внешний вид. А в худшем случае саженец просто погибнет. Попросите у продавца информацию о производителе саженца, и, при наличии альтернативы, отдайте предпочтению отечественному производителю. Так Вы хотя бы избежите адаптации саженца к условиям климата. Чем ближе к Вам выращен саженец, тем лучше.

* Статья с сайта "Растения для вашего сада" - gardenplants-kstovo.jimdo.com